Our new Facebook page - Dbeckhamcz fans - HERE

AC Milán 3:0 Atalanta BC

09. 03. 2009  11:28 - přečteno 985x

Ve včerejším zápase Serie A tým AC Milán porazil Atalantu BC 3:0 a získal si tak opět přízeň fanoušků, kteří nebyli v poslední době s výsledkama moc spokojení. Tato výhra je důležitá i proto, že díky ní Rossonieri odskočili v tabulce čtvrté Fiorentině na 5 bodů. Ta totiž doma nestačila na Palermo.

Prvních 5 minut zápasu přineslo jednu šanci na obou stranách, ale nic z toho nebylo. Poté se hráči AC usadili na polovině Atalanty a to přineslo brzy své ovoce. Po dalších dvou zblokovaných střelách přišel rychlý gól. V 7. minutě se dostal k odraženému míči Jankulovski, který poslal přesný centr na Inzaghiho a ten se nemýlil. Po této rychlé brance měli Rossonieri celý první poločas celkem pod kontrolou, i když Atalanta dokázala také zahrozit. V 15. minutě střílel Cigarini, ale jeho pokusu chyběla přesnost. V 19. minutě našel přesným centrem Beckham Pata, ale ten nemířil přesně a přímý kop Pirla o chvíli později jen těsně minul bránu. První vážnější šanci měla Atalanta ve 30. minutě, avšak brankář Abbiati pokus Guarenteho výborně zlikvidoval. Atalanta se poté trochu zvedla a do konce půle ještě několikrát ohrozila bránu domácích, ovšem míč šel buďto nad nebo jej Abbiati chytil, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro AC.
Do druhé půle šla Atalanta s cílem srovnat skóre. Po šanci Pata, kterému přihrával Beckham, se o to v 52. minutě pokusil Valdes, ale jeho pokus byl zblokován. O minutu později vystřelil David Beckham, ale míč bránu hostů přeletěl. Po několika dalších náznacích přišla v 64. minutě velká šance Atalanty. K zakončení se dostal Pinto a jeho střela jen těsně minula bránu. V 71. minutě si Milán pojistil vedení. Pato našel skvělým lobem za obranou Inzaghigo, který se zbavil gólmana a poslal míč do prázdné branky. Jen o 3 minuty později už to bylo 3:0 a opět se trefil Inzaghi, kterému přesně přihrál Zambrotta. Inzaghi si tak připsal na své konto hattrick. 9 minut před koncem chtěl skóre alespoň trochu zkorigovat Parravicini, ale brankář ho vychytal. V 84. minutě mohl ještě zvýšit náskok AC Pato, ale mířil nad. V 89. minutě vystřídal na hřišti Beckhama Viudez a chvíli na to byl odpískám konec utkání.

Hráči AC Milán si jednoznačným výsledkem podstatně zvedli sebevědomí a také náladu. Navíc si upevnili 3. pozici v ligové tabulce, v týdnu dokázali vyhrát v Kataru nad Al Sadd a Beckham v týmu zůstává až do června, takže tento týden byl pro klub velmi pozitivní. V neděli čeká na Rossonieri v dalším zápase Serie A tým AC Siena.
Davi Beckham opět předvedl skvělý výkon a bylo vidět, že se mu značně ulevilo, že kauza LA Galaxy - AC Milán, je už u konce. Jeho výkon byl ohodnocen známkou 8.0, což je zatím nejvyšší číslo, které v AC dostal. Lepší známku dostal ve včerejším utkání jen střelec tří gólů Inzaghi. Davida v hledišti podporovala i Victoria, která za svým manželem přiletěla z LA.