Our new Facebook page - Dbeckhamcz fans - HERE

Švýcarsko 1:3 Anglie

08. 09. 2010  10:09 - přečteno 995x

Anglie si i ve druhém kvalifikačním utkání o postup na EURO 2012 celkem bez problémů poradila se svým soupeřem a porazila Švýcarsko 3:1. V dresu Albionu se konečně zase trefil Rooney a ukončil tak debaty o tom, jestli má v sestavě být.

Na první branku se nečekalo dlouho a byl to právě Rooney, který ji po přihrávce G. Johnsona vstřelil - 1:0 pro Anglii. Po skoro roce se tedy opět dočkal gólu v reprezentaci a umlčil všechny zlé jazyky. Po chvíli však musel Capello řešit zranění Walcotta, kterého na hřišti nahradil A. Johnson. Anglie byla jasně lepším týmem a o vítězi mohlo být jasno už v poločase, ale střelci hattricku z prvního duelu, Defoeovi, se tentokrát nedařilo. Nejprve nezpracoval v 16. minutě přesně pas od Gerrarda, poté nezasáhl dobře při zpětné přihrávce Johnsona a nakonec neproměnil svou šanci. Švýcaři se poprvé dostali k ohrožení branky až ve 37. minutě, ovšem Degen svou střelou bránu minul. Na druhé straně se ještě pokusil zvýšit skóre A. Johnson a když se mu to nepovedlo, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Anglii.
I do druhé půle vlétla lépe Anglie a hned na začátku pálil z voleje mimo A. Johnson. V 57. minutě se pokoušel změnit skóre jeho jmenovec G. Johnson, jenže brankář Benaglio ho vychytal. Poté se zničehonic dostali 2x do šance domácí. Gólman Hart nepředvedl úplně jisté zákroky a obraně nadělal dost starostí Frei. V 65. minutě přišel okamžik, který podstatně ovlivnil zbytek utkání. Lichtsteiner, který měl již jednu žlutou kartu, fauloval Milnera, za což dostal druhou žlutou a musel tak předčasně opustit hřiště. Již po 4 minutách Albion přesilovku využil a zvýšil na 2:0. Postaral se o to po pěkné přihrávce Gerrarda A. Johnson. To mělo Švýcary definitivně položit, ovšem opak byl pravdou. I v deseti dokázali v 71. minutě snížit zásluhou Shaqiriho na 1:2 a dostat se tak zpět do zápasu. Na zvrat utkání již však domácím nezbyly síly, a tak v závěru ještě vylepšil výsledek na 3:1 Bent, což byla definitivní tečka za zápasem.

Díky druhé výhře má Anglie na kontě 6 bodů a jelikož je ve skupině G jen 5 týmů, tak má dobře nakročeno k postupu na EURO 2012. Samozřejmě nic není ještě jisté, ale lépe to Albion rozehrát nemohl. Další utkání tým čeká 12. října s Černou Horou, která taktéž oba své úvodní duely vyhrála.

Statistika zápasu Švýcarsko - Anglie:
Stadion: St. Jakob Park, Basilej
Počet diváků: 39 700
Góly: Švýcarsko - Shaqiri (71); Anglie - Rooney (10), A. Johnson (69), Bent (88)
Střely: 4 - 10
Střely na bránu: 2 - 6
Rohy: 0 - 3
Fauly: 13 - 17
Žluté karty: 2 - 2
Červené karty: 1 - 0