Americká MLS je 83. nejlepší ligou světa


 21. 07. 2008  20:21 | 2 komentáře

Americká MLS, ve které David Beckham momentálně hraje, byla zvolena IFFHS 83. nejlepší fotbalovou ligou na světě. Jako úplně nejlepší byla vyhlášena argentinská Primera Divisón. Za ní skončila anglická Premier League a třetí je brazílská liga. V hodnocení, do kterého se započítávají výsledky z národních soutěží, ale i z mezinárodních pohárů, je i česká Gambrinus liga, a to na 32. místě.

 

Nejlepší fotbalové ligy světa:
1. Argentina - 643 bodů
2. Anglie  - 562 bodů
3. Brazílie  - 555 bodů
4. Itálie - 505 bodů
5. Španělsko - 505 bodů
6. Německo - 446 bodů
7. Mexiko - 431 bodů
8. Francie - 391 bodů
9. Chile - 359 bodů
10. Portugalsko - 321 bodů
...
32. Česko
- 198 bodů
...
82. Slovensko - 115 bodů
83. USA - 114 bodů


Oddělovač novinek

Beckham - trefa do černého pro MLS


 21. 07. 2008  19:50 | 0 komentářů

Fotbalový klub LA Galaxy už ví, že mít v kádru Davida Beckhama se skutečně vyplácí. Díky anglickému záložníkovi totiž vydělal o 13 milionů dolarů víc než rok předtím. Beckham, to je prostě mašina na peníze. I proto mu zpěvák Justin Timberlake na velkolepém předávání ESPN Awards líbal boty.
Deník USA Today tvrdí: „Z Beckhama je ikona. Povedlo se mu to, čeho se ve sportu dočkají jen opravdu výjimečné osobnosti a co se stává jednou za generaci.“
Celá zámořská fotbalová liga získala ocenění od SportsBusiness Journal za nejlepší profesionální soutěž sezóny v USA. A podle Dona Gerbera, komisionáře MLS, má na tom největší podíl právě David.
David má v klubu vskutku královský plat, ročně si přijde na 5,5 milionu. Takže je jasné, že tým LA Galaxy má po první sezóně vyděláno na jeho výplatu už na dva roky dopředu. Navíc se Beckham nepřímo podílí i na vylepšení příjmů dalších klubů. V plusu byly po uplynulé sezóně vedle Galaxy i Dallas, Chicago, Colorado a Toronto. Venku na Beckhamův tým chodí v průměru 27 000 diváků, což je o 12 000 víc než dřív.
Stačí se také podívat na rostoucí počet médií, která sledují zápasy Galaxy a celou ligu. Nebo na prodej suvenýrů, na jména hráčů, kteří uvažují o příchodu do MLS. Na tom všem má Beckham zásluhu. Vylepšil dokonce i televizní čísla. Stanice ESPN hlásí nárůst sledovanosti fotbalových zápasů o 150 procent. Není pak divu, že tato stanice Davida ocenila jako nejlepšího hráče MLS.
„Pro fotbal v USA udělá anglický reprezentant v dlouhodobém horizontu asi víc než v sedmdesátých letech fenomenální Pelé,“ nechal se slyšel deník USA Today.


Oddělovač novinek

David s týmem Galaxy zpět v LA


 21. 07. 2008  17:44 | 0 komentářů

David Beckham a zbytek týmu LA Galaxy se včera vrátili z New Yorku, kde odehráli v sobotu zápas, zpátky do LA. Jako vždy je na letišti LAX čekalo několik fanoušků, kteří sem přišli hlavně kvůli Beckhamovi. David si tentokrát zpříjemňoval cestu posloucháním muziky.

David Beckham po návratu z New Yorku

Zde se můžete podívat na další fotky Davida po příletu z New Yorku.


Oddělovač novinek

Beckham chválí práci trenéra Ruuda Gullita


 20. 07. 2008  21:39 | 0 komentářů

David Beckham pochválil trenéra LA Galaxy Ruuda Gullita za jeho vliv jak na hřišti, tak i mimo něj. V rozhovoru po zápase s New Yorkem, v němž Galaxy uhrálo remízu 2:2, řekl, že má tento pětačtyřicetiletý Holanďan na mužstvo ohromný vliv.
„Přivést Ruuda do Galaxy na místo hlavního trenéra samozřejmě nebyl můj nápad, ale samozřejmě se mě na to zeptali. To, že máme tak zkušeného trenéra je pro tým a pro hráče jen a jen dobré. Všichni vědí, jak výborný to byl hráč, a hráči, kteří působili pod jeho trenérským vedením o něm mluví i jako o výborném kouči. Takže mít ho v našem týmu je velice důležité, protože on neřídí jen události na hřišti - díky zkušenostem z velkých klubů pomáhá měnit i věci okolo. A jde mu to celkem dobře. Věci v našem týmu se neustále mění, zlepšují. Krok za krokem se náš tým stmeluje, hovořil jsem o tom celou sezónu. Tak dobře sehraný tým tu minulý rok asi nebyl.“

Ruud Gullit hovoří s Davidem Beckhamem po zápase LA Galaxy


Oddělovač novinek

David Beckham zaměstná svého otce


 20. 07. 2008  13:28 | 0 komentářů

Vztah Davida Beckhama a jeho otce Teda před několik roky dost trpěl. Davidův otec se totiž po 33 letech manželství nechal rozvést s Davidovou matkou Sandrou a David z toho obvinil jeho. Krizi ještě umocnila kniha David Beckham: Můj syn, kterou Ted vydal bez Davidova povolení. Od roku 2005 se tedy vůbec nestýkali a nemluvili spolu, Davidův otec však těžce onemocněl a skoro zemřel na srdeční mrtvici, což Davida přimělo obrátit a s otcem znovu navázat kontakt.
Nyní David svého otce zaměstná ve své fotbalové akademii. Ted bude předávat ceny mladým sportovcům v trenérském centru v Londýně.


Oddělovač novinek

Kuriozita: První pas Davida Beckhama


 20. 07. 2008  12:41 | 1 komentář

Našla jsem na internetu vskutku lahůdku - první cestovní pas, který byl Davidu Beckhamovi vystaven.

První pas Davida Beckhama


Oddělovač novinek

New York 2:2 LA Galaxy


 20. 07. 2008  10:33 | 0 komentářů

Včerejší zápas 17. kola MLS mezi Galaxy a New Yorkem přišlo zhlédnout 46 754 fanoušků, což byla letošní největší návštěva zápasu MLS. Diváci vytvořili skvělou kulisu, což pociťoval hlavně David Beckham. Kdykoliv se dotkl míče, dav nadšeně jásal a povzbuzoval ho.
Ve 29. minutě vstřelil první gól Galaxy Carlos Ruiz a Davidův tým se tak ujal vedení. O 6 minut později však New York srovnal po střele Dava van den Bergha na 1:1. Do konce poločasu přišlo ještě pár akcí, ale týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu.
Druhý poločas začal New York trochu lépe, což nakonec vyústilo v 71. minutě gólem kapitána domácích  Angela. Už to vypadalo na prohru Galaxy, když se v nastaveném čase, a to v 92. minutě, trefil Landon Donovan a upravil tak konečné skóre zápasu na 2:2.
Více o zápase a dalších duelech 17. kola v menu v kategorii MLS - Výsledky a tabulky.

Akce Davida Beckhama v zápase proti New Yorku

Zde se můžete podívat na další fotky Davida Beckhama ze zápasu New York - Galaxy.


Oddělovač novinek

David se zúčastní MLS All-Star VIP party


 20. 07. 2008  01:41 | 0 komentářů

Na příští týden je v Torontu naplánován exhibiční zápas mezi All-Star výběrem MLS a West Hamem United z anglické Premier League. Den před tímto zápasem však v Torontském klubu MUZIK Nightclub proběhne oficiální MLS VIP party, kterou navštíví hráči MLS, včetně Davida. Ačkoliv je akce nazvaná „VIP“, je přístupná pro kohokoliv, kdo bude ochoten zaplatit 150 dolarů za vstup. Snad se návštěva večírku u hráčů neprojeví druhý den v zápase.


Oddělovač novinek

Trénink a tisková konference před zápasem s New Yorkem


 19. 07. 2008  12:45 | 0 komentářů

Do galerie jsem přidala fotky Davida Beckhama ze včerejšího tréninku a tiskové konference v New Yorku, kde tým LA Galaxy odehraje dnes večer zápas s místním klubem. David si vzal na tréninku na sebe pouze tílko a odhalil tak přihlížejícím svá tetování.

David Beckham na tréninku v New yorku

Zde se můžete podívat na další fotky Davida Beckhama z tréninku a tiskové konference v New Yorku.


Oddělovač novinek

Interview pro FOX & Friends


 19. 07. 2008  09:41 | 0 komentářů

David Beckham poskytl tento týden krátký rozhovor pro Fox & Friends. Mluvil o tom proč přišel do LA, jak spolu s rodinou přestavují dům, o budocnosti fotbalu, posledním zranění a dalších věcech.
Celé interview je poměrně zdařilé, ale na některé otázky se Davida ptají pořád a pořád dokola...


Tady se můžete podívat na video z rozhovoru.


Oddělovač novinek« první  |  « předchozí  | 447/466 |  další »  |  poslední »

© Copyright - kopírování textů bez svolení autorky zakázáno - www.dbeckham.cz - RSS 2.0 | Lucišek 2008 - 2013
Elektronika: 8bitu.cz | sokoltrnavka.cz - Fotbalový klub TJ Sokol M. Trnávka
Zdravá výživa Moravská Třebová – U Draka | Užitková keramika, lampy s polodrahokamy - Keramika Věra Coufalová | Virtuální operátor GoMobil - levné volání