Our new Facebook page - Dbeckhamcz fans - HERE

LA Galaxy 0:1 San Jose

05. 11. 2012  10:58 - přečteno 996x

LA Galaxy prohráli první čtvrtfinálový zápas MLS play-off se San Jose gólem z nastaveného času a do odvety tak půjdou s nevýhodou. Šance na postup do semifinále ale pořád žije, protože LA by měla stačit i výhra o jednu branku.

Jako první se dostali do šance hosté, ale míč skončil mimo. V 8. minutě se na druhé straně po Beckhamově přímém kopu a hlavičce Keanea otřel míč o tyč. Další pokus přišel až ve 29. minutě, ovšem rána Beckhama byla zblokována. Ve 39. minutě pak mohl zkusit štěstí Donovan, jenže místo střely ještě přihrával, k nikomu z domácích se však míč nedostal. To bylo z první půle vše.
Po změně stran si vytvořili první příležitost opět hosté. Hned po 2 minutách musel Saunders zakročit proti střele z dálky Bernardeze. V 57. minutě proletěla těsně nad brankou střela Beckhama po přihrávce Gonzaleze. V 66. minutě pak protáhl brankaře San Jose Franklin. Galaxy byli v druhé půli aktivnější, další příležitost měli v 72. minutě. Keane však gólmana nepřekonal. San Jose o sobě dalo vědět v 80. minutě, Wondolowski ovšem nemířil přesně. 4 minuty před koncem mohl poslat LA do vedení Keane, jenže trefil pouze břevno. V 88. minutě přišla další šance, ale opět z toho nic nebylo. Když už to vypadalo, že utkání skončí bez branek, ve 4. minutě nastavení rozhodl ve prospěch hostů z přímého kopu po sporném faulu Bernardez. Galaxy tedy prohráli 0:1.

I přes krutou porážku 0:1, kterou si LA díky výkonu nezasloužilo, není ještě nic ztraceno a LA by měla stačit k postupu díky pravidlu vstřelených gólů na hřišti soupeře jakákoliv výhra o jednu branku kromě výsledku 1:0. V tom případě by se prodlužovalo. Výhodu však bude mít San Jose, kterému bude stačit remíza. Odveta je na programu již ve středu 7. listopadu.
David Beckham odehrál 78 minut a měl i pár šancí. Poté ho na hřišti čistě z taktických důvodů vystřídal Buddle.