Flashback: Svatba Davida a Victorie

28. 01. 2011  13:22 - přečteno 4118x

Rozhodla jsem se vytvořit novou sekci s názvem Flashback články, do které jednou za čas napíšu o něčem z Davidovy minulosti, co ovlivnilo jeho život. Půjde o podrobnější popisy daných situací či perličky, o kterých se moc neví a nebylo o nich tolik napsáno. Všechny články pak najdete nejen mezi novinkami, ale i v menu v kategorii David / Flashback články. Jako první téma pro článek jsem zvolila svatbu Davida a Victorie.

Fotky ze svatby Davida a Victorie Beckhamových

Když Victoria čekala s Davidem svého prvního potomka, rozhodl se tento slavný pár zpečetit svůj vztah svatbou. Za den D byl zvolen 4. červenec 1999, tedy přesně 4 měsíce po narození Brooklyna. Ovšem než se tak stalo, bylo zapotřebí učinit spoustu věcí a v přípravách se nepodcenilo vůbec nic. Na organizaci pohádkové svatby se podílela především Victoria, které pomáhala její matka a sestra Louise. David na to neměl kvůli povinnostem v Manchesteru United moc času, ale samozřejmě mohl kdykoliv přispět svými nápady. Aby vše neleželo jen na Victorii a její rodině, najal David svatebního koordinátora Peregrina Armstronga-Jonese. Ten spolu s Victorií objevil v irském Luttrellstownu nedaleko Dublinu zámeček jako stvořený pro svatbu hvězdného páru, a tak organizace slavnostního dne mohla začít.
Jedním z nejdůležitějších bodů příprav na obřad bylo zajištění bezpečí, což vedlo k rozhodnutí uzavřít smlouvu o focení s jediným časopisem OK!, který si ohlídá svou exkluzivitu a tím pomůže páru ochránit soukromí. Pro samotný obřad vybrali malý letohrádek u zámku, který byl sice starý, ale měl své kouzlo. Jelikož si David a Victoria přáli pohádkovou svatbu, vypadala podle toho i výzdoba. Velký stan i areál byly ozdobeny zelení, větvičkami, kilometry vínové, tmavozelené a purpurové sametové látky a také 15 000 světélky. David si vzal na starost výběr jídla a vína na svatební hostinu, což ho nesmírně bavilo.
Úplně jednoduché to nebylo s Victoriinýma svatebníma šatama. Vybrala si totiž romantickou róbu z dílny newyorské návrhářky Very Wang. Šaty byly ručně vyšívané a měly bohatou dlouhou sukni, korzetový živůtek a vlečku. Victorii nakonec přišly na 60 000 liber plus výdaje na to, aby si mohla do New Yorku zaletět na několik zkoušek. Ničeho však nelitovala, protože výsledek byl přesně podle jejích představ, a aby bylo vše dokonalé, doplnila výsledný efekt zlatou korunkou s diamanty, kterou jí zapůjčil královský klenotník Slim Barrett, jenž pracoval i pro zesnulou princeznu Dianu. Korunka byla později vydražena pro charitu.
Pro svatebčany, jejichž počet nakonec skončil na čísle 236 platilo jedno pravidlo – zvolit své oblečení v černé nebo bílé barvě.

Čas plynul a den D se blížil. David a Victoria dorazili na zámek dva dny před svatbou, ostatní hosté se začali sjíždět další večer. Předsvatební noc strávili každý ve svém pokoji, kde David ještě trochu zapíjel svobodu se spoluhráči z Manchesteru a dalšími blízkými přáteli.
Ráno již bylo vše v plném proudu a probíhaly přípravy na obřad, kterého se zúčastnilo jen 29 nejbližších přátel a rodina. Po vstupu do letohrádku byl David dojat, jak vše vypadalo dokonale a společně s biskupem z Corku Paulem Coltonem. který vykonával obřad a přítomnými hosty, mezi kterými nechyběly ani členky Spice Girls, čekal na příjezd Victorie. Toho se dočkali znanedlouho. První vešel Victoriin otec Tony a hned za ním Victoria. Začala hrát melodie z disneyovky Kráska a zvíře. David u oltáře držel v náručí Brooklyna a neměl daleko k slzám. Obřad proběhl hladce. Po výměně prstýnků a prvním manželském polibku se všichni odebrali na hostinu do velkého stanu, kde již čekali ostatní hosté, mezi nimiž nechyběl ani Elton John. Těsně před dezertem, jímž byl karamelový pudink, se šli David s Victorií převléct do pohodlnějších fialových šatů a obleku. Po návratu již na ně čekaly dva trůny a speciální křeslo pro Brooklyna. Následovaly proslovy a pak se šlo již tancovat. První tanec patřil samozřejmě novomanželům, který absolvovali za tónů ústředního motivu z animovaného filmu Lví král. Po společném focení pak o půlnoci přišlo velkolepé finále celého dne, které obstaral čtyřminutový nádherný ohňostroj.

Pro Davida a Victorii to byl podle vlastních slov den, na který nikdy nezapomenou a vše vyšlo přesně tak, jak bylo naplánováno, na čemž mělo zásluhu i 100 členů ochranky. Celkový počet personálu byl přes 400. Kompletní výdaje na svatbu byly nakonec zhruba půl milionu liber, ovšem časopis OK! údajně Beckhamovým za exkluzivní práva na fotky zaplatil 1 milion liber. Líbánky strávil pár ve vile na jihu Francie.


Do galerie jsem nahrála 14 nových fotek ze svatby Davida a Victorie. Najdete je zde.Přidat nový komentář


Žádný komentář dosud nebyl zaslán. Buďte první!


© Copyright - kopírování textů bez svolení autorky zakázáno - www.dbeckham.cz - RSS 2.0 | Lucišek 2008 - 2013
Elektronika: 8bitu.cz | sokoltrnavka.cz - Fotbalový klub TJ Sokol M. Trnávka
Zdravá výživa Moravská Třebová – U Draka | Užitková keramika, lampy s polodrahokamy - Keramika Věra Coufalová | Virtuální operátor GoMobil - levné volání